منصوبات 4 حلقه چاه غیرمجاز واقع در منطقه هنزا خارج و چاه های موصوف مسلوب المنفعه گردید.
4 حلقه چاه غیرمجاز در هنزا پلمپ شد
اجرای طرح آزاد سازی سراسری بستر و حریم رودخانه های یزد، در دستورکار شرکت آب منطقه ای یزد قرار گرفت.
آغاز اجرای طرح آزادسازی سراسری بستر و حریم رودخانه های یزد
در حالی که باغداران تفتی از مگس مدیترانه‌ای و کم آبی به عنوان دو مشکل عمده گلایه می‌کنند؛ مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان یزد از تخصیص اعتبار لازم برای آبیاری نوین و آفت‌زدایی باغات این شهرستان خبر می‌دهد.
سایه کم‌آبی و مگس مدیترانه‌ای بر یاقوت تفت
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، با بیان اینکه 84 حلقه چاه کشاورزی در این شهرستان مجهز به کنتور هوشمند نیست، اظهار داشت: تاکنون تعداد 505 چاه کشاورزی در این شهرستان به کنتور هوشمند مجهز شده اند و اگر تعداد باقیمانده چاهها نیز در سالجاری مجهز شوند، از سال آینده، برنامه خاموشی زمستانه چاههای کشاورزی در ابرکوه به اتمام خواهد رسید و آب به صورت حجمی به کشاورزان تحویل داده خواهد شد.
اجرای طرح تحویل حجمی کلیه چاههای کشاورزی از سال آینده در ابرکوه
در نشست مشترک آب منطقه‌ای یزد و بهره‌برداران چاه‌های کشاورزی اردکان مطرح شد:
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای یزد در نشست مشترک با بهره‌برداران چاه‌های کشاورزی اردکان گفت: بخش قابل توجهی از آب مصرفی در کشور و استان که البته در همین دشت نیز واقع شده مربوط به بخش کشاورزی است و صرفه‌جویی و مدیریت بهینه مصرف آن با مشارکت همه‌ بهره‌برداران به ویژه کشاورزان میسر خواهد شد .
مدیریت برداشت سفره های آب زیرزمینی با مشارکت کشاورزان
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با بیان این که تنها 84 حلقه چاه کشاورزی شهرستان ابرکوه مجهز به کنتور هوشمند نیست، اظهار کرد: در صورت تجهیز چاه‌های باقیمانده در سال جاری، از سال آینده آب به صورت حجمی به کشاورزان تحویل داده خواهد شد.
کشاورزان ابرکوهی آب را حجمی دریافت می‌کنند
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی یزد، گفت: در سال زراعی 98 -97 با اجرای روش های نوین آبیاری به‌ویژه اجرای طرح آبیاری تیپ ( نواری ) و توزیع بذر گواهی‌شده در 13 هزار هکتار از زمین‌های استان گندم ، جو و دانه روغنی کلزا کشت‌شده است.
۱۳ هزار هکتار اراضی یزد به روش نوین آبیاری کشت شد
مدیر دفتر حفاظت آب منطقه‌ای یزد با تاکید بر لازمه روی اوردن کشاورزان به کشت گیاهان کم آبخواه گفت: بهانه‌آوری برخی از کشاورزان برای کشت محصولاتی چون گندم به عنوان محصولی استراتژیکی رد شدنی است چرا که امروزه آب بر این نوع محصولات نیز ارزنده تر است.
آب از محصولات استراتژیک ارزنده‌تر است
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم از احداث ۴۵ باب استخر تنظیمی آب کشاورزی با پوشش پلی اتیلن با اعتباری بالغ بر ٣ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در شهرستان خاتم خبر داد.
۴۵ استخر تنظیمی در قطب کشاورزی یزد احداث شد

Page Generated in 0/0204 sec