زمین‌ خشک یزد این روزها در مقابل فشارهای طبیعی و انسانی ناشی از برداشت‌های بی ‎ رویه تسلیم شده و روز به روز شاهد پدیده‌های جدیدی از جمله فرونشست‏‌ها و فروچاله ‎ ها در این استان هستیم.
طاقت زمین در یزد طاق شد
مدیر کل منابع طبیعی یزد مطرح کرد:
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد با اشاره به تخریب‌های ناشی از فعالیت‌های معدنکاری در عرصه‌های طببیعی استان، برآورد خسارت‌های وارده در این بخش را حدود 972 میلیارد تومان اعلام کرد.
خسارت 972 میلیارد تومانی معادن به منابع طبیعی یزد/توقف کمربند سبز یزد به دلیل بحران کم‌آبی
دانش‌آموز ابرکوهی در حوزه کشاورزی طرح چندمنظوره «کشت بدون آب» را ارائه کرد به نوعی که با استفاده از این روش می‌توان علاوه بر بحران کم‌آبی، بر مشکلاتی مانند ریزگردها نیز چیره شد.
ابتکار دانش‌آموز نخبه ابرکوهی با طرح «کشت بدون آب»
مدیر‌عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه زمستان کم‌بارشی در انتظار کشور است گفت: خشکسالی‌های سال‌های قبل یزد با یک سال پرباران هم جبران نمی‌شود.
معاون وزیر نیرو: زمستان کم‌بارشی پیش‌ِرو داریم/تابستان سال ۹۸ ‌خیلی سخت خواهد بود
در بیست و سومین کمیته تخصصی آب مطرح شد: متوسط بارندگی استان یزد در سال جاری ۱۵ میلی متر است و در ماههای پیش رو نیز بارش قابل توجهی نخواهیم داشت.
متوسط بارندگی استان یزد در سال جاری ۱۵ میلی متر است
رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد با اشاره به بارش‌های پراکنده در استان طی شبانه روز گذشته، گفت: بارش‌ها همچنان در یزد ادامه دارد .
تداوم بارش‌های بهاری در یزد
مدیر کل مدیریت بحران استانداری یزد گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته و بازدید از سیل‌بندهای چهارگانه شهر یزد، خطر سیل این شهر را تهدید نمی‌کند.
سیل، یزد را تهدید نمی‌کند
شهردار بافق با تاکید بر لزوم اختصاص بخشی از درآمد شهرداری‌ ‎ ها به مسئله آب، تاکید کرد: اهمیت موضوع آب این لازمه را به رغم وضعیت نامناسب بودجه‌ی شهرداری‌ها ایجاب می‌کند.
توسعه فضای سبز با صرفه‌جویی آب در دل کویر
مدیر عامل شرکت آبفار یزد گفت: بیش از 200 منبع آبی روستایی خشک شده یا با کاهش شدید آبدهی مواجه شده است .
خشکی بیش از 200 منبع آب روستایی در استان یزد
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران خبر داد:
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت گفت: بطور کلی حجم ریزش های جوی درسال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته افزایش مطلوبی را نشان می دهد.
وضعیت مطلوب بارندگی در سال آبی جاری / ثبت بیش از 327 میلی متر باران در محدوده عملکرد استان تهران

Page Generated in 0/0155 sec