در هیاهوی کم‌آبی مهریز؛
بارگیری تانکرهای آب برای معادن شن و ماسه، آن هم از قنات دولت آباد در این هیاهوی کم آبی‌، موضوعی است که مسئولان استان یزد و شهرستان مهریز باید به سرعت به آن رسیدگی کنند.
بارگیری تانکرهای آب شرب برای معادن شن و ماسه/ پارک ولی‌عصر خشک شد
استان یزد توسعه کشاورزی و بخش صادرات تولیدات این بخش را با افزایش واردات آبهای مجازی دنبال می‌کند.
توسعه صادرات کشاورزی یزد با آب‌های مجازی
زمین‌ خشک یزد این روزها در مقابل فشارهای طبیعی و انسانی ناشی از برداشت‌های بی ‎ رویه تسلیم شده و روز به روز شاهد پدیده‌های جدیدی از جمله فرونشست‏‌ها و فروچاله ‎ ها در این استان هستیم.
طاقت زمین در یزد طاق شد
مدیر کل پیش‌بینی و هشداسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز(۶ آبان ماه) سامانه بارشی کشور در استان‌های اصفهان، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، قزوین، البرز، تهران، قم، یزد، کرمان، هرمزگان، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان و مازندران فعال است، گفت: فردا و پس‌فردا (۷ و ۸ آبان ماه) بارش باران در کرمان و یزد شدید خواهد بود .
بارش شدید در کرمان و یزد؛ فردا و پس‌فردا
مدیر عامل شرکت آب منطقه­‌ای یزد با بیان این که براساس برنامه ششم توسعه سهم یزد از صرفه‌جویی مصرف منابع آب زیرزمینی 342 میلیون مترمکعب است، از تلاش بریا جلوگیری از جیره‌بندی آب در یزد با صرفه‌جویی مردم و تدابیر اندیشیده شده جهت تامین آب استان خبر داد.
فرار از جیره‌بندی آب در یزد با صرفه‌جویی 342 میلیون مترمکعبی
مدیر کل پدافند غیر عامل استان : با توجه به خشکسالی های چند سال گذشته موضوع تامین آب شرب از اولویت های پدافند غیر عامل استان است .
تامین آب شرب استان اولویت پدافندغیر عامل
لازمه حفظ منابع آب:
فرماندار بافق گفت:حفظ ذخائر آبی در شهرستان باید به صورتی باشد تا به سفره‌های آب زیر زمینی خسارت وارد نشود.
اجرای طرح های احیا و تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی
مدیر عامل آب منطقه‌ای یزد:
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای یزد با بسیار بحرانی خواندن شرایط دشت بافق، اظهار کرد: دیگر جای تامل نیست چرا که حاصل این تامل‌ها حفر 300 هزار حلقه چاه غیر مجاز و کاهش سطح آب زیرزمینی در همه دشت‌های کشور است.
شرایط دشت بافق بسیار بحرانی است
کارشناس هواشناسی استان یزد گفت: وضعیت هوایی روز اربعین در یزد، ابری و نیمه ابری است و عزاداران برای این روز نگرانی نداشته باشند.
یزد در روز اربعین بارش باران ندارد

Page Generated in 0/0239 sec