فلات مرکزی ایران به طور عام و استان کویری یزد به صورت خاص برای بقا و ادامه حیات و حفظ سرمایه‏‌های خود نیاز ضروری به انتقال آب آن هم از نوع پایدار دارد و یزدی ‎ ها در همین راستا با تاسیس یک شرکت تعاونی سعی دارند با جلب اعتماد مردم، آب را از دریای عمان به مرکز ایران انتقال دهند.
انتقال آب به مرکز ایران به پشتوانه اعتماد مردم
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان یزد با بیان اینکه یزد کم بارش ترین استان کشور است، گفت: طرح ۱۰۰ درصد مدیریت مصرف آب در استان یزد اجرا می‌شود.
یزد کم بارش ترین استان کشور است؛ طرح ۱۰۰ درصد مدیریت مصرف آب در استان یزد اجرا می‌شود
استاندار یزد:
" محمود زمانی قمی" در آیین بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی ولایت سه یزد که با حضور وزیر نیرو برگزار شد گفت: برنامه ریزی علمی و دقیق از سوی دولت تدبیر و امید نسبت به مدیریت مسئله آب صورت گرفته است.
برنامه ریزی علمی و دقیق از سوی دولت نسبت به مدیریت مسئله آب صورت گرفته است
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آبفا یزد گفت: کل آب به حساب نیامده آبفای یزد، 16 درصد است که این میزان از جمله کم‌ترین مقادیر هدررفت آب در کشور است.
کم‌ترین هدر رفت آب کشور در یزد
مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت آبفای استان گفت‌: ‌با نصب سایبان بر روی تمام کولرهای آبی استان، 226 لیتر بر ثانیه در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.
کولرهای آبی در یزد سالانه 18 میلیون مترمکعب آب شرب را می‌بلعند
همایش تبیین وضعیت آب استان یزد و نقش بسیج در مدیریت مصرف آب با حضور محرمی راد مدیر حراست و فرمانده حوزه بسیج شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مدیران ، فرماند هان و اعضای شورای پایگاه های بسیج اداری و مدیران عامل صنعت آب استان یزد در سالن شهید عباسپور شرکت برق منطقه ای یزد برگزار شد .
برگزاری همایش نقش بسیج در مدیریت مصرف آب در شهر یزد
عضو هیئت علمی دانشگاه یزد:
عضو هیئت علمی دانشگاه یزد گفت: پساب تصفیه خانه فاضلاب یزد به رغم هزینه‌های میلیاردی، بی‌استفاده رها شده و به جای استفاده در فضای سبز، تبخیر می‌شود.
پساب یزد بی‌استفاده به حال خود رها شده است
صرفه جویی در آب کشاورزی ضرورت است؛
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد: برای کاهش 426 میلیون مترمکعب برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی یزد تا پایان امسال تمام چاه‌های کشاورزی استان یزد به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند.
تجهیز چاه‌های کشاورزی یزد به کنتور هوشمند تا پایان سال
در پی افزایش دمای هوا و کاهش شدید ذخایر مخازن آب یزد، شرکت آب منطقه ای استان یزد در خصوص احتمال قطع جریان آب لوله کشی یزد به شهروندان هشدار داد.
هشدار جدی در مورد احتمال قطعی آب یزد
طعم نامطلوب آب شرب و گرمای ۵۰ درجه‌
گرمای هوای یزد در نخستین روزهای تیرماه در حالی به اوج رسیده که یزدی‌ها دیگر حتی آبی گوارا برای نوشیدن ندارند و ناچارند گرمایی که در برخی ساعات به ۵۰ درجه می‌رسد را با آب شور تحمل کنند.
آب یزد دیگر گوارا نیست/ عطشی که با آب شور فرو نمی‌نشیند

Page Generated in 0/0417 sec