به منظور آسیب‌شناسی بحران آب نشستی را با حضور امان‌الله ‌قرایی‌مقدم و سید جواد میری، دو جامعه‌شناس و تحلیلگر اجتماعی برگزار شد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.
مناظره دو جامعه‌شناس در رابطه با بحران آب
گزارش نشست اقتصاد آب و انرژی با حضور کارشناسان حوزه آب، نیرو و کشاورزی:
بسیاری از کشورهایی که به منابعی مانند منابع آب و انرژی ما دسترسی دارند، مشابه ما با اسراف بهره‌برداری نمی‌کنند. این در شرایطی است که به لحاظ دانش و اطلاع از برنامه‌ها، آنچه در برنامه‌های توسعه چهارم تا ششم و آنچه در سند چشم‌انداز ١٤٠٤ آمده و پذیرفته‌شده توسط ارکان نظام، حرف‌های خوب است؛ اما این حرف‌های خوب اصلا به خوبی انجام نمی‌شود.
حق مالکیت آب باید تعریف شود
وعده مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای یزد:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد از برنامه‌ریزی برای کاهش ریسک‌پذیری تأمین آب در استان خبر داد.
برنامه‌ریزی برای کاهش ریسک تأمین آب در استان یزد
افت شدید آبهای زیرزمینی بر اثر استمرار خشکسالی و برداشت بی رویه ، این روزها زنگ خطر بحران بی آبی در شهرستان ابرکوه استان یزد با اقلیم گرم و خشک را بصدا درآورده است .
زنگ خطر بحران بی آبی در ابرکوه
مشاور وزیر نیرو با اعلام اینکه دستورالعمل میزان برداشت آب از دشت‌ها ابلاغ شد، گفت: برخی از چاه‌ها باید بسته و پُر شوند.
ابلاغیه جدید برای نجات آب
کره‌زمین روز به روز گرم‌تر می‌شود، به‌طوری که برخی از دانشمندان معتقدند دهه‌های پایانی قرن بیستم، گرم‌ترین سال‌‌های ۴۰۰ سال اخیر بوده ‌است. ایران هم از این قاعده مستثنا نیست و کشورمان به سوی بی‌آبی پیش می‌رود. ایران به علت کمبود بارش سالانه، کشوری خشک تلقی می‌شود و با خشکسالی احتمالی روبه‌رو است.
کابوس انتقال آب
فیلم مستند اوسیا به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا دهقان هنرمند یزدی به دلیل تصویر جسورانه از مجراهای طولانی ترین قنات جهان جایزه بخش بحران اب و محیط زیست را از رئیس سازمان محیط زیست دریافت کرد.
مستند اوسیا برگزیده بخش بحران اب و محیط زیست در جشنواره حقیقت
شورای عالی آب در حالی پس از یک سال تشکیل جلسه داده که دولت تمام تلاش خود را در حوزه حفظ منابع کارون گذاشته است.
خواب های دولت برای عبور از خشکسالی

Page Generated in 0/0844 sec