مدیر دفتر حفاظت آب منطقه‌ای یزد:
بر لازمه حفظ منابع آبی به عنوان یکی از عوامل تهدید‌کننده امنیت کشور تاکید کرد و خواستار مشارکت بیش از پیش بهربرداران در حفظ آن شد.
کمآبی، امنیت کشور را تهدید می‌کند
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به اینکه میزان مصرف آب در حوزه صنعت در مقطعی رشد شتابنده داشت،‌ گفت: کنترل مصرف آب در این بخش، نرخ بیکاری یزد را از ۶ به ۱۴ درصد رساند.
کنترل مصرف آب صنعت نرخ بیکاری یزد را از ۶ به ۱۴ درصد رساند
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در جلسه هم اندیشی با کارشناسان رسمی دادگستری استان یزد اظهار داشت: در طی سال های اخیر در حوزه کشاورزی با روند کاهشی مصرف آب مواجه بوده ایم و از مصرف 1 میلیارد و 372میلیون مترمکعب آب در سال 82 به رقم 907 میلیون متر مکعب در سال 96 رسیده ایم که متاسفانه این روند کاهشی نه به دلیل تعادل بخشی و حفاظت از منابع آب، بلکه به دلیل محدودیت منابع آب و تضعیف آبخوان ها بوده است .
روند کاهشی مصرف آب در بخش کشاورزی، اجباری است
مدیرعامل شرکت آبفار یزد از افت 40 سانتیمتری منابع آب زیرزمینی دشت یزد اردکان خبر داد.
سالانه 40 سانتی متر منابع آب زیرزمینی دشت یزد،اردکان افت می کند
استاندار یزد مطرح کرد:
ششمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه سازگاری با کم آبی استان یزد، روز سه شنبه 23 بهمن ماه با حضور استاندار یزد ، معاون امور عمرانی استاندار، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد و اعضای کارگروه سازگاری با کم آبی در محل استانداری یزد برگزار شد.
ضرورت اصلاح ذهنیت مردم در خصوص کم کاری مسئولین استان در حوزه آب
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد می گوید: سرانه تولید محصولات کشاورزی استان به ازای هر نفر 297 کیلوگرم و در کشور 170 کیلوگرم است که این میزان 2 برابر مصرف داخلی است که با آب مجازی تولید می شود.
تولید بخش کشاورزی یزد با آب مجازی 2 برابر جمعیت آن است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: میزان مصرف آب کشاورزی یزد از ۱.۵ میلیارد مترمکعب به ۹۱۸ میلیون مترمکعب رسیده و این رقم باید ۴۰ درصد دیگر نیز کاهش پیدا کند.
مصرف آب کشاورزی یزد از ۱.۵ میلیارد به ۹۱۸ میلیون مترمکعب رسید
استاندار یزد:
استاندار یزد افت جدی منابع آبی استان را چالشی جدی دانست و گفت‌: ساماندهی چالش‌های مربوط به آب استان یزد نیازمند حمایت مسئولان عالی کشور است.
رفع چالش آب یزد نیازمند حمایت مسئولان کشوری است
در بیست و سومین کمیته تخصصی آب مطرح شد: متوسط بارندگی استان یزد در سال جاری ۱۵ میلی متر است و در ماههای پیش رو نیز بارش قابل توجهی نخواهیم داشت.
متوسط بارندگی استان یزد در سال جاری ۱۵ میلی متر است

Page Generated in 0/0116 sec