شناسه خبر: 11584 منتشر شده در مورخ: 1398/03/30 ساعت: 12:40 گروه: آب و محیط زیست
سد خاکی آبخوان عقدا بهره‌برداری شد

سد خاکی آبخوان عقدا بهره‌برداری شد

سد خاکی آبخوان عقدا امروز در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان شهرستان اردکان بهره برداری شد.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبینماینده مردم اردکان در مجلس در مراسم بهره برداری از سد خاکی آبخوان عقدا با بیان اینکه طبق برنامه ششم توسعه کشور، باید پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در مساحتی به میزان ۱۰ میلیون هکتار اجرایی شود، گفت: انجام این طرح ها می تواند باعث جلوگیری از اتلاف بخش زیادی از منابع آب و مدیریت بهتر سیلابها و روان آبها در کشور شود.

 
محمدرضا تابش با بیان اینکه ۶۰۰ میلیون یورو برای طرح‌های آبیاری تحت فشار، ریزگردها، آب شرب شهرهای در معرض تنش آبی، عشایر و روستائیان و … پیش‌بینی شده است، افزود: در بودجه سال ۹۸ از منابع صندوق توسعه ملی، مبلغ ۱۵۰ میلیون یورو برای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در نظر گرفته شده است.
 
وی تصریح کرد: استان یزد از خشک‌ترین مناطق حوزه داخلی کشور محسوب می شود که بیش از ۶.۲ میلیون هکتار از سطح آن را عرضه های بیابانی و کویری تشکیل داده است و به عنوان سومین استان دارای کانون‌های بحران فرسایش بادی مطرح است که به همین دلیل انتظار می رود از این اعتبارات به نحو مطلوب برای کاهش تبعات اقلیم سخت و خشن کویری بهره گیری شود.
 
تابش تاکید کرد: انجام پروژه‌های بزرگ در مناطق روستایی باعث پایداری جمعیت و ارتقای سطح تولید و امنیت منطقه را فراهم می آورد که از هر لحاظ قابل تقدیر است.
 
نماینده مردم اردکان با تشکر از همه دست اندرکاران این پروژه بزرگ که در کمتر از ۹ ماه به بهره برداری رسید؛ آمادگی خود را برای پیگیری و تقویت اعتبارات این بخش اعلام کرد.
 
پروژه سد خاکی آبخوان عقدا با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال و ظرفیت آبگیری یک میلیون متر مکعب، در مهرماه سال ۹۷ کلنگ زنی شد.
 
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0847 sec