شناسه خبر: 11568 منتشر شده در مورخ: 1398/03/04 ساعت: 18:28 گروه: آب و محیط زیست
اجرای طرح جامع سیلاب در دستور کار آب منطقه‌ای یزد

اجرای طرح جامع سیلاب در دستور کار آب منطقه‌ای یزد

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد از اجرای طرح جامع سیلاب در سال جاری خبر داد و افزود: برای اجرای این طرح به اعتبارات ویژه‌ای نیازمندیم.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی«محمدمهدی جوادیان‌زاده» در اولین جلسه کارگروه تخصصی امور سیل و مخاطرات دریایی استان با بیان این که براساس آخرین آمار دریافتی میزان بارندگی استان در سال آبی جاری 112.5 میلی‌متر گزارش شده است، اظهار کرد: این میزان نشان‌دهنده افزایش 24 درصدی بارش نسبت به میانگین دوره آماری سال گذشته است.

 
وی با اشاره به این که بررسی میزان بارندگی‌ها در سال گذشته و امسال نشان می‌دهد که یزد هم پتانسیل سیل‌خیزی دارد، افزود: بر همین اساس رسیدگی به تعرضات صورت گرفته به حریم و بستر رودخانه‌ها، بسیار حائز اهمیت است و عدم توجه به آن می‌تواند خسارات جدی را برای استان به همراه داشته باشد.
 
مدیر عامل شرکت آب منطقه ‎‎ ای یزد با بیان این که تاکنون 100 نقطه از نقاط آسیب‌خیز در رودخانه‌های استان شناسایی شده است، گفت: طرح آزادسازی رودخانه‌ها در نقاط مختلف استان از جمله حوزه میانکوه در دستور کار است تا بستر و حریم رودخانه‌هایی که می‌توانند در اثر تکرار بارندگی‌ها مشکلاتی را به بار آورند،  آزاد شود.
 
وی در ادامه به وضعیت سیل‌بندهای استان اشاره و خاطرنشان کرد: این سیل‌بندها در اوج بارش‌های فروردین ماه امسال باعث نگرانی مردم شد که لازم است مطالعاتی در راستای بهبود وضعیت برخی از سیل‌بندها صورت گیرد.
 
جوادیان‌زاده تصریح کرد: عدم توجه لازم به سیل‌بندها در سال‌های اخیر باعث از بین رفتن بخشی از مخزن سیل‌بندهای یزد شد که عدم رسیدگی به این امر می تواند باعث بوجود آمدن نقاط آسیب زا در استان شود.
 
این مسئول اجرای طرح آزادسازی سراسری رودخانه ها را یکی دیگر از اقدامات در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای یزد عنوان کرد و افزود: روبه رو بودن با افراد متجاوز به حریم رودخانه‌ها شرایط سختی را برای این شرکت ایجاد می‌کند که با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط این اقدام در زمان کوتاهی انجام می‌شود.
 
 
منبع:ایسنایزد
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0551 sec