شناسه خبر: 11522 منتشر شده در مورخ: 1398/01/25 ساعت: 17:38 گروه: آب و خشکسالی
سیل، یزد را تهدید نمی‌کند

سیل، یزد را تهدید نمی‌کند

مدیر کل مدیریت بحران استانداری یزد گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته و بازدید از سیل‌بندهای چهارگانه شهر یزد، خطر سیل این شهر را تهدید نمی‌کند.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی«هادی هادی‌نسب» ، با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی جدید به استان، اظهار کرد: در همین راستا جلسات فوق‌العاده‌ای در استان و شهرستان‌ها تشکیل شد تا مسئولان نسبت به بازدید پل‌های بزرگ و کوچک، آب‌روها، مسیل‌ها و نقاط سیل‌گیر و پیشگیری از آبگرفتگی معابر شهری، پیگیری‌های لازم را تا حصول نتیجه انجام دهند.

 
وی با بیان این که بر اثر بارش‌‌های بهاری، احتمال طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیل و آب گرفتگی وجود دارد، افزود: مردم باید هشدارها و توصیه‌های کارشناسان و مسئولان را جدی بگیرند تا میزان آسیب ها و خسارت ها به حداقل برسد.
 
مدیر کل بحران استان با اشاره به این که مردم نباید به شایعات و مطالبی که در شبکه‌های مجازی جهت تشویش اذهان عمومی پخش می‌شود دامن بزنند، گفت: ضروری است افراد اصل بهداشت روانی که حفظ خونسردی و همدلی با دیگران و توأم با امید به خداوند است را فراموش نکنند.
 
وی با بیان این که پیشگیری و استقرار تیم‌های عملیاتی در هر بخش و شهرستان با در نظر گرفتن شرح وظایف آنها صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مناسب برای جلوگیری از بحران سیل در استان شناسایی مسیل‌هاست که توسط فرمانداری و شهرداری شهرستان‌ها صورت گرفت و از مستحکم بودن سیل‌بندها اطمینان حاصل شد.
 
این مسئول در پایان گفت: با توجه به بازدیدهای انجام شده و اقدامات صورت گرفته از سیل‌بندهای چهارگانه شهر یزد، خطر سیل این شهر را تهدید نمی‌کند ولی باید اقدامات لازم را در خصوص پیشگیری و آمادگی در  برابر مخاطرات در همه زمان ها داشته باشیم و ریسک‌های موجود را کم کنیم.
 
هادی نسب در این باره عنوان کرد: در همین راستا، بیمه یکی از روش های متداول است، بنابراین به شهروندان و هم چنین روستاییان عزیز تاکید می شود که نسبت به بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی و تجاری خود برای کاهش ریسک خطر اقدام کنند.
 
منبع:ایسنایزد
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0792 sec