شناسه خبر: 11519 منتشر شده در مورخ: 1398/01/25 ساعت: 17:16 گروه: آب و خشکسالی
رودخانه فصلی یزد تا حد نیاز برای کنترل سیل احتمالی احیا شود
امام جمعه یزد:

رودخانه فصلی یزد تا حد نیاز برای کنترل سیل احتمالی احیا شود

امام جمعه یزد خواستار احیای رودخانه فصلی یزد تا حد نیاز برای کنترل سیل احتمالی شد.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی آیت‌الله محمدرضا ناصری در بازدید از سیل‌بندهای یزد که به همراه محسن صادقیان، معاون عمرانی استانداری یزد و جمعی از مسئولان استان انجام شد، با اشاره به اینکه لازم است تمام تمهیدات لازم و آمادگی کامل در ارتباط با مدیریت بحران‌های احتمالی در استان اندیشیده شود، اظهار داشت: بحث مدیریت بحران موضوعی نیست که بخواهیم نادیده بگیریم و همیشه و در هر لحظه باید آمادگی کامل در این زمینه وجود داشته باشد.

 
وی با بیان اینکه حفظ حریم رودخانه‌ها و مناطقی که احتمال سیل در آن وجود دارد ضروری است، عنوان کرد: نمی‌توان گفت چون در یزد باران کم می‌بارد خطری از بابت سیل وجود ندارد و به همین بهانه به حریم آبی تجاوز کنیم.
 
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: در بحث سیل‌بندها هم باید ظرفیت‌های استان برای پاکسازی این فضاها از نخاله‌ها و خاک‌های اضافی مورد استفاده قرار گیرد و ارتفاع سیل‌بندها هم به حد استاندارد و مورد نیاز افزایش پیدا کند تا شاهد وجود مشکل نباشیم.
 
ناصری عنوان کرد: از مهمترین مسائلی که در بحث سیل بندها و آب باران وجود دارد این است که این آب باید به صورتی هدایت شود تا زمینه فرو رفتن آب و تزریق آن به سفره‌های زیرزمینی وجود داشته باشد تا به این ترتیب مشکلات استان ناشی از خشک‌سالی هم کمتر شود.
 
امام جمعه یزد با اشاره به وضعیت رودخانه قدیمی یزد افزود: اینکه این رودخانه اکنون در برخی نقاط به صورت کامل پر شده اصلاً مناسب نیست و باید آمادگی کامل برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی را داشته باشیم.
 
وی تصریح کرد: ضروری است مسیر رودخانه دوباره تا حدی که بتواند بحث سیل احتمالی را کنترل کند، باز شود.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0605 sec