شناسه خبر: 11508 منتشر شده در مورخ: 1398/01/17 ساعت: 12:18 گروه: آب و محیط زیست
لزوم آمادگی مسئولان برای مدیریت بارش ماه‌های آینده در یزد
تابش تأکید کرد:

لزوم آمادگی مسئولان برای مدیریت بارش ماه‌های آینده در یزد

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که عملکرد استان یزد در قضیه طوفان و سیل مطلوب بود گفت: بارش های اخیر کشور حجم بارندگی‌ها در استان را به 96 میلیمتر رسانده است.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی«محمدرضا تابش» در نشستی مدیران کل استان با اشاره به بارش‌های اخیر در سطح کشور و استان یزد اظهار کرد: در ارتباط با بارش‌هایی که در استان صورت گرفت، مسئولان یزد با پیش بینی، آمادگی و مقابله با طوفان و سیل عملکرد خوبی داشتند.

 
وی با بیان این که طبق پیش بینی‌ها هواشناسی، استان یزد در روزهای ابتدایی هفته آینده شاهد بارش باران خواهد بود افزود: طبق پیش بینی‌های هواشناسی ماه‌های آینده استان یزد بارش‌های باران را خواهد داشت که باید تمام تمهیدات لازم در جهت جلوگیری از هرگونه خسارت‌های احتمالی اندیشیده شود.
 
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی به حجم بارندگی‌ها در استان یزد اشاره کرد و گفت: به لطف خدا در سال جاری شاهد بارندگی‌های بسیار خوبی در یزد بودیم که حجم بارندگی‌ها در استان را به 96 میلیمتر رساند که نسبت به 30 سال گذشته بی‌سابقه بود.
 
تابش در ادامه با اشاره به این که در طوفان‌های اخیری که در مسیر نائین به یزد رخ داد شاهد خسارت‌هایی بودیم تصریح کرد: این خسارت‌ها هم به وسایل نقلیه و هم به مزارع آن مناطق بود که در حال رصد این خسارت‌ها هستیم.
 
وی به اقدامات صورت گرفته در شهرستان اردکان در جهت پیشگیری از خسارت‌های احتمالی در زمان وقوع سیل اشاره خاطرنشان کرد: ساخت سد‌های خاکی و گوراب‌ها در جلوگیری از شکل‌گیری سیل در منطقه بسیار موثر عمل کرده و به شدت جلوی خسارت‌های احتمالی را گرفته است.
 
 
 
منبع:ایسنایزد
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0553 sec