شناسه خبر: 11504 منتشر شده در مورخ: 1398/01/08 ساعت: 18:38 گروه: آب و توسعه
آب انتقالی یزد برقرار است/کدورت شدید آب علت قطعی موقت بود
مدیر عامل آب منطقه ای یزد:

آب انتقالی یزد برقرار است/کدورت شدید آب علت قطعی موقت بود

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای یزد علت قطعی موقت خط انتقال آب به یزد را کدورت شدید آب و عدم امکان فعالیت تصفیه خانه خط اعلام کرد و گفت: هم اکنون اب انتقالی به استان برقرار است.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی«محمد مهدی جوادیان زاده» پیرامون جاری شدن سیلاب در برخی روزدخانه های استان به ویژه روزخانه مرکزی شهرستان تفت، گفت: آب این رودخانه به سمت دشت چرخاب هدایت می‎‎شود و برخلاف شایعات، خسارتی به شهر یزد وارد نخواهد کرد.

 
وی ادامه داد: خوشبختانه شهر یزد از سمت مهریز به سمت شهرستان اشکذر با تدبیر گذشتگان دارای سیل بندهای خوبی است که با توجه به بارندگی های اخیر از قبل بروز سیلاب از آنها برای مقابل با سیل بازدید شد و در هنگام سیل نیزنظارت خوبی از سوی دستگاه های مربوطه بر آنها شد.
 
وی در مورد سخنان مربوط به سیل بندهای منطقه پارک کوهستان نیز گفت: این سیل بند برای بارش‎‎های محلی در مسیر جاده تفت به یزد تدارک دیده شده که بارش های اندکی را داشت ولی با توجه به قرار گرفتن در شهرک طلاییه سپاه، در ممذاکرات صورت گرفته خواستار اقدامات مناسب در مورد آنها توسط سپاه شدیم.
 
جوادیان زاده اظهار کرد: قطعاً این بارشها و سیلابها در تغذیه سفره های زیرزمینی استان بی تاثیر نخواهد بود ولی مطمئناً نمی تواند خسارات خشکسالی های سالهای اخیر که سالانه افت 50 سانتی متری سفره های زیرزمینی دشتهای یزد را به دنبال داشته است، را به یک باره جبران کند.   
 
وی در مورد خبر قطع آب انتقالی استان در روز گذشته نیز گفت: این موضوع تنها به دلیل کدورت شدید آب ورودی به خط و عدم امکان تصفیه آن در تصفیه خانه های خط انتقال در پاره ای از ساعات اتفاق افتاد و هیچ مشکلی برای خط انتقال پیش نیامده به طوری که در حال حاظر نیز جریان آب انتقالی برقرار است.
 
وی به وجود 2800 کیلومتر رودخانه و مسیل در استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه گاهاً در این رودخانه ها آب جریان پیدا می کند لذا بعضاً شاهد تعرض به آنها هستیم و حراست از آنها برای اتفاقاتی مانند بروز سیل بسیار سخت است و نیازمند همکاری خود مردم است.
 
این مسئول بارش های اخیر را ناشی از تغییرات اقلیمی خواند و گفت: همانطور که وزیر نیرو گفتند باید همانطور که خود را برای خشکسالی ها آماده کردیم باید برای ترسالی های این چنینی که ناشی از تغییر اقلیم است نیز آمادگی داشته باشیم.
 
«هادی هادی نسب» مدیر کل بحران استانداری یزد هم اعلام کرد: هنوز خسارت نهایی سیلاب های روز گذشته استان بر بخش های مختلف مشخص نشده و مسئولان دستگاه های مربوطه در حال ارزیابی و جمع بندی آن هستند.
 
دکتر «محسن حرازی زاده» مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هم در این نشست از 38 مورد عملیات رهایی از سیلاب از سوی نیروهای امدادی در استان خبر داد و گفت: وظیفه ذاتی هلال احمر برای امدادرسانی در هنگام بروز حوادث است و هلال احمر از آمادگی کامل در این باره برخوردار است.
 
وی به سیلهای دیگر استانها نیز اشاره کرد و از مردم خواستار کمک های نقدی و غیرنقدی به ویژه تامین پتو، زیرانداز، لوازم بهداشتی و شویندها برای سیل زدگان استانهای شمالی شد.
 
«رضا برهانی» مدیر کل هواشناسی استان نیز از تداوم بارش ها تا پایان اردیبهشت ماه امسال خبر داد و گفت: از فردا بعد از ظهر در استان یزد شاهد ورود سامانه بارشی تا روز جمعه هستیم و مجدداً نیز طی روزهای 11 تا 13 فرودین ماه سامانه جوی جدیدی وارد استان می‏‏شود که همراه با بارش در برخی مناطق و وزش باد شدید است.  
 
«محمدرضا آخوندی» مدیر کل منابع طبیعی استان هم به اقدامات صورت گرفته از سوی این اداره کل، سازمان جهادکشاورزی و آب منطقه ای اشاره کرد و گفت: معمولاً در کنار افزایش بارشهای این چنینی در مناطق شاهد وقوع حریق در ایام بعدی نیز هستیم که امیدواریم مردم به عنوان همکار منابع طبیعی در صورت مشاهده مراتب را به شماره 1504 گزارش کنند.
 
«سید محمد رستگاری» فرماندار یزد و «محمد محامدی» فرماندار تفت نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کردند و از تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی در استان برای مهار این حوادث قدردانی کردند.
 
«علی علیخانی» مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان هم از عدم بروز خسارت به راه های مواصلاتی استان خبر داد و گفت: خسارت های زیرساختی و ابنیه فنی بروز کرده نیز در حال ارزیابی است.
 
«اکرم فداکار» مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان نیز از ارسال پیامک های هشدار به شهروندان تفت و مهریز و مسافرانی که وارد این دو شهرستان می شدند طی روز گذشته خبر داد و گفت: برخی اختلالات به وجود آمده در شبکه تلفن های همراه نیز مقطعی و به دلیل نفوذ باران و قطعی شبکه هوایی و قطع برق و موارد جزئی بود که برطرف شد.
 
گفتنی است، فرماندار اشکذر  و مدیر کل صدا و سیمای استان نیز به صورت ویدئو کنفرانس گزارش ارائه کردند و به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
 
 
 
منبع:ایسنایزد
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0264 sec