شناسه خبر: 11503 منتشر شده در مورخ: 1398/01/08 ساعت: 18:36 گروه: آب و محیط زیست
سیلاب در یزد کنترل شد/سفر یک میلیون و ۵۰ هزار گردشگر به یزد
معاون استاندار یزد:

سیلاب در یزد کنترل شد/سفر یک میلیون و ۵۰ هزار گردشگر به یزد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: در استان یزد نیز مانند سایر استان‌ها شاهد بارش رحمت الهی بودیم که این بارش‌ها در برخی مناطق منجر به وقوع سیل شد اما خوشبختانه مهار شد.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمحسن صادقیان در نشستی خبری با اشاره به بارندگی‌های اخیر در استان یزد اظهار داشت: پیش‌بینی های دقیقی ارائه شد و شاهد بارش خوبی در استان یزد به ویژه شهرستان‌های مهریز و تفت بودیم.

 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد افزود: میانگین بارش در این ایام حدود ۱۰۵ میلی‌متر مکعب بوده و بیشترین میزان بارندگی در ده‌بالا، منشاد، بنادک سادات و کرخنگان بوده است.
 
صادقیان عنوان کرد: این بارندگی‌ها موجب جاری شدن سیلاب در مسیر رودخانه‌ها شده که با حضور و کنترل مسئولان و مدیران به ویژه دهیاران از خسارت‌های جانی و مالی جلوگیری شده است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی طی این سال‌ها اقدامات خوبی را انجام داده‌اند که امروز با بارش باران و وقوع سیلاب‌ها تأثیرات مثبت آن را می‌توان به خوبی مشاهده کرد.
 
وی با اشاره به بازدید از سیل بندها و مرمت آنها در سال گذشته تصریح کرد: دستگاه‌های مرتبط باید نقشه‌های جدیدی از رودخانه‌های درون شهری تهیه کنند تا به این وسیله اقدامات بهتری در مواجهه با سیل صورت گیرد.
 
صادقیان با اشاره به تعرض به بستر رودخانه‌ها با فعالیت‌های انسانی و ساخت و سازهایی که در مناطق ییلاقی استان صورت گرفته است، گفت: باید این تعرضات را جدی گرفت و برای رفع آنها تلاش ویژه‌ای کرد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش گردشگران نوروزی در استان یزد عنوان کرد: تبلیغات در مورد شهر جهانی یزد همچنین شرایط آب و هوایی استان از دلایل مهم جذب گردشگران نوروزی بوده است.
 
وی ادامه داد: تا به امروز حدود یک میلیون و ۵۰ نفر از مسافران نوروزی در استان یزد اسکان داده شده‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و این امر نشانگر پیشرفت یزد در حوزه گردشگری است.
 
صادقیان افزود: تمام نقشه‌ها و بروشورهایی که برای مسافران نوروزی تهیه شده به اتمام رسیده و باید چاپ مجدد صورت گیرد که این امر ناشی از افزایش مسافران نوروزی در استان است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با اشاره به استقرار دو تیم اطلاع رسانی در سطح شهر بیان کرد: در حال حاضر این تیم نظرات مسافران نوروزی را در قالب فیلم تهیه می‌کنند که این امر می‌تواند کمک شایانی به بهتر شدن خدمات سفر در سال‌های آینده کند.
 
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0488 sec