شناسه خبر: 11447 منتشر شده در مورخ: 1397/11/08 ساعت: 09:52 گروه: آب و خشکسالی
متوسط بارندگی استان یزد در سال جاری ۱۵ میلی متر است

متوسط بارندگی استان یزد در سال جاری ۱۵ میلی متر است

در بیست و سومین کمیته تخصصی آب مطرح شد: متوسط بارندگی استان یزد در سال جاری ۱۵ میلی متر است و در ماههای پیش رو نیز بارش قابل توجهی نخواهیم داشت.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیبیست وسومین جلسه کمیته تخصصی آب با حضورمعاون هماهنگی امور عمرانی،مدیرعامل آب منطقه ای ، مدیرعامل آب روستایی وجمعی دیگر از مسئولین استانی برگزار شد .

 
در این جلسه رضا برهانی، مدیرکل هواشناسی استان گزارشی از چگونگی بارش نزولات آسمانی در چند ساله اخیر ارائه کرد و گفت: متوسط بارندگی استان یزد در سال جاری ۱۵ میلی متر است و در ماههای پیش رو نیز بارش قابل توجهی نخواهیم داشت .
 
استان یزد جز کم بارش ترین استانهای کشور است و تغییر اقلیم باعث دگرگونی شده چنان که بارشها درفصلهای گرم به شکل کوتاه ولی با شدت می باشد و منجر به سیلاب می شود.
 
دراین جلسه همچنین علی اصغر سمسار یزدی ، رئیس کانون تفکر آب گفت: عامل اصلی خشکسالی های اخیر که استان یزد وبه طور کلی کشور را تحت تاثیرقرارداده است تغییر اقلیم گرمایشی به دلیل تولید گاز مونوکسید کربن می باشد .
 
وی همچنین اذعان داشت : ده شاخصی که دمای سطح زمین را از سال۱۹۰۶ تا ۲۰۰۵ در حدود۰.۶ تا۰.۹ افزایش داده اند عبارتند از دمای هوای روی اقیانوسها ، کاهش یخچالهای قطبی، ذوب شدن یخچالهای طبیعی، افزایش آب سطح دریاها، افزایش رطوبت، افزایش گرمای اقیانوسها، افزایش دمای سطح آب، کاهش میزان برف، دمای لایه اتمسفرمی باشد .
 
رئیس کانون تفکر آب همچنین اظهار داشت : مقدار دی اکسید کربن تا کنون چهل درصد افزایش پیدا کرده است.
 
در ادامه این جلسه نماینده شرکت آب وفاضلاب استان در خصوص جانمایی ایستگاههای آب برداشت با توجه به اولویت گزارشی را ارائه کرد.
 
 
منبع:شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
آرشیو
Page Generated in 0/0615 sec