شناسه خبر: 11443 منتشر شده در مورخ: 1397/11/04 ساعت: 12:57 گروه: آب و خشکسالی
صرفه‌جویی در آب برای تداوم زندگی لازم و ضروری است
مدیر حفاظت آب منطقه‌ای یزد در جمع بهره‌برداران خاتم:

صرفه‌جویی در آب برای تداوم زندگی لازم و ضروری است

مدیر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به طبیعت خشک و کویری یزد خواستار اهتمام همکان به مدیریت و مصرف بهینه منابع آب موجود برای تداوم و بقای زندگی در استان شد.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی«محمدرضا حکیمی» در نشست مشترک شرکت آب منطقه‌ای یزد و بهره‌برداران شهرستان خاتم، هدف از این نشست را به صفر رساندن اُفت آب‌های زیرزمینی دشت‌ها با تلاش و همکاری بهره‌برداران خواند و افزود: صرفه‌جویی علاوه بر کشاورزی، در بخش آب شرب نیز مهم است و برای بقای زندگی و عدم مهاجرت یک امر لازم و ضروری است.

 
وی اظهار کرد: طبق آمار در استان یزد هر ساله شاهد کاهش بارندگی و افزایش دما هستیم و این طبیعت یک استان خشک و کویری هست.
 
مدیر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای یزد ادامه داد: منابع آب‌های زیرزمینی استان اکنون با نشست و خشکسالی مواجه است لذا نیازمند مدیریت و مصرف بهینه هستند.
 
حکیمی از نصب کنتورهای هوشمند برای مدیریت بهتر بر منابع آبی استان در بخش کشاورزی خبر داد و گفت: بر همین اساس مدیریت سهمیه آب هر شخص بر عهده خود بهره‌بردار خواهد بود چرا که برطبق نوع کشت و موقعیت زمین، کشاورز بهتر می‌داند که چه زمان از سال و ماه و روز برای آبیاری بهتر است .
 
«علیرضا فلاحتی» بخشدار مروست نیز با تبریک جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی، تاکید کرد: اگر کشاورزان در زمینه صرفه‌جویی و مصرف بهینه منابع آب‌های زیرزمینی همکاری کنند، هیچگاه این شهرستان مشکل کم‌آبی نخواهد داشت.
 
دکتر «مسعود احمدخانی» از اساتید دانشگاه هم با اشاره به اهداف برگزاری این نشست، بحث و توضیح موضوع اثربخشی و اهمیت آب‌های زیرزمینی و توجه صرف نکردن به منافع شخصی را مهم خواند و افزود: باید به فکر اثربخشی و آیندگان نیز باشیم و به ادامه حیات در شهرها و روستاهایمان نیز بیاندیشیم.
 
گفتنی است؛ در ادامه نیز بهره‌برداران خاتم با بیان سئوالات خود در این رابطه، پاسخ‌های مسئولان را دریافت کردند.
 
 
منبع:ایسنایزد
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
آرشیو
Page Generated in 0/1089 sec