شناسه خبر: 11409 منتشر شده در مورخ: 1397/10/05 ساعت: 22:41 گروه: آب و محیط زیست
چشم انداز یزد 1425 ؛ استانی متعادل و پایدار در همه بخش ها و برای همه نسل ها
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد:

چشم انداز یزد 1425 ؛ استانی متعادل و پایدار در همه بخش ها و برای همه نسل ها

محمدمهدی جوادیان زاده در جلسه شورای اداری گفت: مشکل استان، صنایعی هستند که در طی سالهای گذشته به صورت افسار گسیخته توسعه پیدا کرده اند.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی  جلسه شورای اداری، با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد و مدیران واحدها در سالن جلسات این شرکت برگزار شد.

جوادیان زاده در این جلسه با اشاره به اینکه آب محور توسعه است، اظهار داشت : در طی 20 سال اخیر، استان با توسعه نامتوازن صنایع و افزایش صنایع پرآبخواه مواجه بوده است که مدیریت مصرف این صنایع به شدت در دستورکار می باشد.

جوادیان زاده با بیان اینکه استان یزد از نظر تنوع مواد معدنی رتبه اول کشور را داراست، اظهار کرد: تا کنون یک میلیاردو 46 میلیون تن ذخیره معدنی در استان کشف شده و مطالعات بر یک میلیارد تن ذخایر معدنی نیز آغاز شده است.

وی افزود: اگر تنها ذخایر معادن در یزد برداشت شود و ارزش افزوده، اشتغال و زنجیره ارزشی آن به استان های دیگر منتقل شود، یزد به نخاله گاه معدنی تبدیل خواهد شد. بنابراین باید در رابطه با فرآوری مواد استخراج شده از این معادن هم به صورت منطقی و دوراندیشانه فکر کرد.

این مقام مسئول در پایان گفت: نباید آب به صورت کامل روی صنایع بسته شود اما نباید هرصنعت با هرکیفیتی هم در استان مستقر شود تا بتوانیم در مطلوب ترین وضعیت باشیم.

گفتنی است در ادامه جلسه، حاضرین به طرح دیدگاههای خود در خصوص راه های تامین آب مورد نیاز استان پرداختند.بررسی مشکلات و نقطه نظرات واحدها درباره امور رفاهی، از دیگر مسائل مطرح شده در جلسه شورای اداری بود.   

 

منبع:شرکت سهامی آب منطقه ای

 

کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0454 sec