شناسه خبر: 11400 منتشر شده در مورخ: 1397/09/28 ساعت: 10:22 گروه: آب و محیط زیست
آب شرب یزد به شدت به منابع ناپایدار خارج از استان وابسته است
مدیرعامل آب منطقه‌ای یزد:

آب شرب یزد به شدت به منابع ناپایدار خارج از استان وابسته است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به بحران آبی که در یزد وجود دارد، گفت: آب شرب یزد به شدت به منابع ناپایدار خارج از استان وابسته است.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمحمدمهدی جوادیان زاده در جلسه هماهنگی اجرای طرح داناب در مدارس استان یزد اظهار داشت: استان یزد به لحاظ شرایط بحرانی آب به شدت نیازمند بهینه سازی مصرف و مدیریت مصرف آب است و این موضوع باید در سطوح مختلف مورد توجه جدی قرار گیرد.

 
وی با بیان اینکه دانش و سواد مدیریت مصرف آب نیز یکی از دانش‌های به‌روز و مورد نیاز جامعه به ویژه در استان یزد است، عنوان کرد: بر این اساس طرحی با عنوان داناب در سطح مدارس استان به مرحله اجرا درآمده است.
 
جوادیان زاده با بیان اینکه مردم یزد به ویژه کشاورزان در گذشته برای دستیابی به آب دست به روش‌های خلاقانه ای از جمله حفر قنات می زدند، افزود: این خلاقیت اکنون از بین رفته و آب کشاورزی یزد در حال حاضر کاملا وابسته به شرکت آب منطقه ای است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد خاطرنشان کرد: این امر سبب ورود دولت و دخالت آن در مدیریت منابع آب شده که این اقدام فراموشی کامل روش‌های پیشینیان در استحصال آب شرب و کشاورزی را به دنبال داشته است.
 
وی افزود: امروز یزد در زمینه آب به ویژه آب شرب و بهداشتی به شدت دچار مشکل است و در تابستان‌ها شرایط بحرانی را سپری می کند و حتی در سایر فصول سال نیز آب شرب یزد به شدت به منابع ناپایدار خارج از استان وابسته است.
 
جوادیان زاده خاطرنشان کرد: ناپایداری این منابع به این دلیل است که یا سرچشمه های انتقالی خود دچار خشکسالی و کمبود آبدهی می شود و یا در مسیر انتقال مشکلاتی ایجاد می شود که امسال چندین بار شاهد بروز آن بوده ایم.
 
وی اظهار امیدواری کرد: با افزایش سواد و آگاهی جامعه در مورد مدیریت و منابع آب به ویژه در میان جمعیت دانش آموزی، بتوانیم از بحران آب استان با مشکلات کمتری عبور کنیم.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0509 sec