شناسه خبر: 11398 منتشر شده در مورخ: 1397/09/28 ساعت: 08:31 گروه: آب و محیط زیست
ضرورت پیشگیری از خطرات روان‌آب‌ها در بخش بهمن ابرکوه

ضرورت پیشگیری از خطرات روان‌آب‌ها در بخش بهمن ابرکوه

بخشدار بهمن شهرستان ابرکوه تاکید کرد: پیشگیری از خطرات احتمالی سیلاب و روان آب‌ها در بخش بهمن علاوه بر تأمین امنیت شهروندان و خانه‌های آنان، موجب ذخیره‌سازی آب حاصل از بارش‌ها می‌شود .
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی«محمدعلی اکرمی» در جلسه پیشگیری از خطرات روان‌آب‌ها و سیلاب‌ها در این بخش که با حضور «ابوالقاسم نایبی» نماینده اداره کل منابع طبیعی استان یزد برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به حجم بارش‌ها در منطقه و عدم کنترل آب حاصل از این بارش‌ها که اغلب به هدر می‌رود یا گا‌ها نیز موجب ایجاد خسارت به شهر مهردشت و روستاها می‌شود، پیشگیری از خطرات احتمالی در این رابطه ضروری است . 

 
وی با اشاره به سیل اردیبهشت‌ماه امسال در بخش بهمن و شهر مهردشت، بیان کرد: سیل اخیر خسارت چندانی نداشت ولی همین موضوع در صورت شدت بیشتر می‌توانست مشکلات بسیاری را به بار آورد، ضمن این که کنترل این سیلاب‌ها و روان آب‌ها می‌تواند تأثیر زیادی در ذخیره آب‌های زیرزمینی داشته باشد . 
 
اکرمی عنوان کرد: منازل روستایی و شهری همواره در معرض خطر قرار دارند و جبران خسارت‌های ناشی از آن بسیار هزینه‌بر است لذا دستگاه‌های ذی‌ربط باید چاره‌اندیشی‌هایی برای مدیریت این موضوع در کوتاه‌مدت داشته باشند . 
 
 
منبع:ایسنایزد
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0736 sec