شناسه خبر: 11386 منتشر شده در مورخ: 1397/09/19 ساعت: 09:33 گروه: آب و محیط زیست
آب انتقالی به یزد تنها برای شرب استفاده می‌شود

آب انتقالی به یزد تنها برای شرب استفاده می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد با اشاره به اینکه هدررفت آب در استان‌های یزد و اصفهان نسبت به کل کشور پایین‌ترین حد است گفت: آب انتقالی به یزد تنها برای شرب استفاده می‌شود.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیعلی اسلامی در نشست مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با مدیران عامل و پرسنل شرکت آبفای شهری و روستایی استان یزد، با اشاره به این که آب انتقالی به یزد تنها برای شرب استفاده می‌شود گفت: همه باید بدانند که تمام آب انتقالی به یزد جز برای شرب در جای دیگری استفاده نمی شود و تایید این گفته، با توجه به میزان آب انتقالی به تفکیک زمان، خیلی شفاف قابل ارائه است.

 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد با اشاره به این که در بهار و تابستان امسال نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش آب انتقالی داشته‌ایم خاطرنشان کرد: با صرفه‌جویی مردم استان و با تحمل کیفیت نازل آب توانستیم این زمان را با مدیریت سپری کنیم.
 
 
اسلامی افزود: این در شرایطی است که ما تنها حدود 60 درصد آب استان را می‌توانیم از طریق منابع داخلی تامین کنیم و حداقل باید 40 درصد آب، از آب انتقالی تامین شود.
 
وی اظهارداشت: در بعضی از شهرهای استان مانند میبد، اردکان، بافق و بهاباد منابع محلی بدون اختلاط با آب انتقالی به هیچ وجه قابل شرب نیست و ما برای تامین آب شرب با کیفیت در این شهرها از آب شیرین کن و ایستگاه‌های برداشت آب استفاده کردیم و توانستیم به سختی آب شرب را تامین کنیم.
 
وی تاکید کرد: مسئولان باید به بحث کیفیت و کمیت آب توجه داشته باشند که آیا با توجه به شرایط آبی استان ما واقعاً می‌توانیم با استفاده از منابع داخلی آب شرب با کیفیت در اختیار شهروندان قراردهیم‌؟ و آیا در بحث الگوی مصرف، مردم ما بیش از آن میزانی که تعیین شده است آب مصرف می‌کنند‌؟ علاوه بر این که هدر رفت آب در استان یزد و اصفهان کمترین در کل کشور است و این نشان دهنده توجه مردم هر دو استان به اهمیت آب شرب است.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0529 sec