شناسه خبر: 11385 منتشر شده در مورخ: 1397/09/19 ساعت: 08:20 گروه: آب و خشکسالی
آب شرب ۳۰۰ روستا در یزد‌ به وسیله آب‌رسانی سیار تامین می‌شود

آب شرب ۳۰۰ روستا در یزد‌ به وسیله آب‌رسانی سیار تامین می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد از آبرسانی به ۳۰۰ روستای استان یزد به وسیله تانکر خبر داد.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمحمدرضا فاتحی در نشست مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با مدیران عامل و پرسنل شرکت آبفای شهری و روستایی استان یزد، اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته خشکسالی‌‌ها سبب شد که بسیاری از روستاهای یزد با تامین آب شرب مشکل داشته باشند.

 
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه خشکسالی‌های پی در پی سبب شده 330 روستا دچار مشکل شوند و آب شرب آنها به وسیله آبرسانی سیار و 500 تانکر ثابت تامین می‌شود.
 
 
 
فاتحی ادامه داد: این شرکت با 408 منبع آب اعم از چاه، قنات و چشمه، نزدیک به 700 روستا با جمعیت 280 هزار نفر را زیرپوشش قرار داده است که تنها حدود 41 هزار اشتراک در روستاهای استان از خط انتقال آب که تقریباً 30 درصد است، بهره‌مند هستند.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد افزود: در مواقعی که خط دچار مخاطره می‌شود EC آب به 1900 می‌رسد و ما مجبور به تامین آب شرب مردم از طریق آب‌رسانی سیار هستیم.
 
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون تعدادی از روستا‌ها را دوشبکه‌ای کرده‌ایم و آب انتقالی برای شرب توسط یک منبع جداگانه در اختیار مردم قرار می‌گیرد و آب بهداشت به وسیله منابع داخلی و چاه‌های استیجاری تامین می‌شود.
 
فاتحی گفت: آبرسانی به روستاها به وسیله تانکر علاوه بر سختی‌ها و هزینه‌هایی که به دنبال دارد، برای مردم روستاها هم سختی‌هایی به دنبال دارد که سبب ایجاد مشکل برای آنها می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد بیان کرد: مردم استان یزد از قدیم نسبت به مدیریت مصرف آب توجه ویژه‌ای داشته‌اند و الان هم این این موضوع کاملا در مصرف مردم نمایان است.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم 
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0482 sec