شناسه خبر: 11354 منتشر شده در مورخ: 1397/08/07 ساعت: 09:33 گروه: آب و خشکسالی
یزد در روز اربعین بارش باران ندارد

یزد در روز اربعین بارش باران ندارد

کارشناس هواشناسی استان یزد گفت: وضعیت هوایی روز اربعین در یزد، ابری و نیمه ابری است و عزاداران برای این روز نگرانی نداشته باشند.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیبا تغییر هوای استان و سوق به سمت سردی در روزهای اخیر و به ویژه در امروز ششم آبان ماه و بارش مختصر قطرات باران می‌توان فصل سرد سال را برای خشک‌ترین استان کشور معارفه کرد.

 
در حالی که بارش مختصر باران از آغاز پاییز امسال سابقه داشته است اما در شهر یزد اولین نزول آسمانی محسوب می‌شود.
 
محمدرضا شیر غلامی کارشناس اداره کل هواشناسی استان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، از ورود موج بارشی به استان از روز گذشته خبر داد و اظهار داشت: این موج بارشی که همراه با باد است تا اواخر سه شنبه همین هفته ادامه دارد طی فردا و پس فردا با کاهش قدرت خود همراه است.
 
وی رباط پشت بادام را به عنوان مرکز بیشترین بارش باران تا این لحظه اعلام کرد که باید برای بررسی بیشتر تا فردا صبر کرد و ادامه داد: تفت با یک میلیمتر کمترین میزان بارش بارندگی را در بین شهرستان‌های دارای بارش است و آمار مابقی شهرستان‌ها تا فردا حاصل می‌شود.
 
شیر غلامی از وجود باد شدید همراه با گرد و خاک در مناطق شرقی استان خبر داد و گفت: طی روزهای آینده از شدت باد در آن مناطق هم کاسته می‌شود.
 
وی صبح جمعه و شنبه را سردترین روزهای آینده دانست و مناطق دارای کمترین دما را در مناطق کوهستانی و ارتفاعات اعلام کرد و تصریح کرد: دمای آن مناطق به صفر و زیر صفر خواهد رسید.
 
کارشناس هواشناسی استان دمای 24 ساعته گذشته شهر یزد را بین 24 و 14 در نوسان اعلام کرد و افزود: دمای هوای امروز در بالاترین مقدار به 18 و در دو روز آینده به 17 خواهد رسید و همچنین در کمترین مقدار به ترتیب به 12، 11 و 10 می‌رسد.
 
وی وضعیت هوایی روز اربعین در یزد را ابری و نیمه ابری عنوان کرد و گفت: عزاداران برای این روز نگرانی نداشته باشند و به جز بارش‌های پراکنده مسئله خاصی وجود ندارد.
 
محمدرضا شیر غلامی دید افقی در فرودگاه شهید صدوقی را در امروز با این باد و گرد و خاک موجود، دو هزار متر اعلام کرد.
 
به هرحال شروع فصل بارش و نزول‌های پر برکت آسمانی را به فال نیک گرفته و امیدواریم برکت بسیاری برای بی‌آبی استان داشته باشد.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
آرشیو
Page Generated in 0/0508 sec