شناسه خبر: 11352 منتشر شده در مورخ: 1397/08/06 ساعت: 20:22 گروه: آب و خشکسالی
بارش شدید در کرمان و یزد؛ فردا و پس‌فردا

بارش شدید در کرمان و یزد؛ فردا و پس‌فردا

مدیر کل پیش‌بینی و هشداسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز(۶ آبان ماه) سامانه بارشی کشور در استان‌های اصفهان، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، قزوین، البرز، تهران، قم، یزد، کرمان، هرمزگان، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان و مازندران فعال است، گفت: فردا و پس‌فردا (۷ و ۸ آبان ماه) بارش باران در کرمان و یزد شدید خواهد بود .
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیاحد وظیفه اظهارکرد: بنا به تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (۶ آبان)، سامانه بارشی علاوه‌ بر نیمه شرقی کشوردر زاگرس مرکزی، سواحل شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان فعال است . 

 
وی در ادامه گفت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی، امروز (۶ آبان) برای استان‌های اصفهان، سمنان، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، قزوین، البرز، تهران و قم بارش پراکنده و بعدازظهر در بخش‌هایی از یزد، کرمان، هرمزگان، فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می شود. همچنین امروز گیلان و نیمه غربی مازندران ابرناک و همراه با بارش پراکنده خواهد بود . 
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا (۷ آبان) با تضعیف سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور، بارش پراکنده در زاگرس جنوبی واقع در استان‌های فارس، هرمزگان، کرمان، در بخش‌هایی از خراسان جنوبی، یزد، سیستان و بلوچستان و بعدازظهر در ارتفاعات زاگرس مرکزی در شرق لرستان غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری رخ می‌دهد . 
 
وظیفه ضمن اشاره به اینکه پس‌فردا (۸ آبان)، علاوه بر این مناطق بخش‌هایی از جنوب خراسان رضوی نیز بارش خواهد داشت، اظهار کرد: فردا و پس‌فردا  (۷ و ۸ آبان) بارش در جنوب استان‌های یزد و کرمان شدت بیشتری خواهد داشت . 
 
این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین از احتمال وقوع وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در نوار شرقی کشور به‌ویژه زابل طی امروز و فردا (۶ و ۷ آبان) خبر داد . 
 
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۷ آبان) نیمه ابری به‌تدریج همراه با کاهش ابر، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد خواهد بود همچنین در روز سه‌شنبه (۸ آبان) آسمان پایتخت قسمتی ابری، در بعدازظهر همراه با رشد ابر، در ارتفاعات گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود . 
 
منبع:ایسنایزد
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0471 sec