شناسه خبر: 11296 منتشر شده در مورخ: 1397/06/16 ساعت: 09:11 گروه: آب و خشکسالی
اجرای طرح های احیا و تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی
لازمه حفظ منابع آب:

اجرای طرح های احیا و تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی

فرماندار بافق گفت:حفظ ذخائر آبی در شهرستان باید به صورتی باشد تا به سفره‌های آب زیر زمینی خسارت وارد نشود.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبینشست شورای حفاظت از منابع آب بافق با حضور فرماندار بافق، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد و جمعی از مسئولان عضو این شورا در محل فرمانداری تشکیل شد.

فرماندار بافق در این نشست با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی صرفه جویی مصرف آب در بین خانوار ها گفت: متاسفانه خشکسالی ها و روش های نادرست در برداشت آب و استفاده بیش از حد مصرف  آب در بخشهای مختلف در این شهرستان در چند سال اخیرموجب افت دو متری سطح آب‌های زیر زمینی شده است.
محمد زاده رحمانی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح در بهره‌برداری از آب در این شهرستان افزود: حفظ ذخائر آبی در شهرستان باید به صورتی باشد تا به سفره‌های آب زیر زمینی خسارت وارد نشود و نیز با تامین آب مورد نیاز در تمامی بخشها رضایت بهره‌برداران از منابع آبی ایجاد شود.
رئیس اداره منابع آب شهرستان بافق نیز در ادامه این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود منابع آب شهرستان گفت:  توسعه غیر اصولی و بهره برداری های بی رویه از منابع آبی  و همچنین کاهش نزولات جوی در طی سال های اخیر باعث شده حجم آب سفره های آب زیرزمینی به شدت کاهش یابد.
علی محمدی به برنامه های اجرا شده در جهت احیا و تعادل بخشی در سفره های آب زیر زمینی پرداخت و گفت: اجرای طرح خاموشی زمستانه، طرح ملی داناب و همچنین پروژه های جداسازی آب شرب از فضای سبز از جمله اقداماتی است که در زمینه حفظ منابع آبی صورت گرفته است.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
آرشیو
Page Generated in 0/0536 sec