شناسه خبر: 11274 منتشر شده در مورخ: 1397/06/02 ساعت: 14:53 گروه: آب و کشاورزی
156 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان یزد به سیستم نوین آبیاری مجهز گردید

156 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان یزد به سیستم نوین آبیاری مجهز گردید

این طرح ها به مساحت156 هکتار در مناطق صالح آباد و عسکریه شهرستان یزد به بهره برداری رسید.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیطی گزارشی محمد رضا فتوحی مدیر این شهرستان بیان نمود: طرح آبیاری کم فشار به مساحت 156 هکتار در مناطق صالح آباد و عسکریه شهرستان یزد به بهره برداری رسید هزینه انجام این عملیات 15.5 میلیارد ریال می باشد که قریب به 12.700 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است این سیستم آب مورد نیاز آن از چاه تامین و از طریق یک شبکه لوله گذاری بصورت یکنواخت در کل مزرعه توزیع می شود 

 
وی افزود: ضرورت دارد اولویت اول را به بهینه سازی مصرف آب اختصاص دهیم و در این راستا باید از بهره برداران حمایت شود به طوریکه آنان به ما اعتماد کرده و با فرهنگ سازی مدیریت آب به سمت مصرف بهینه و خروجی محصول سالم سوق داد.
 
وی در ادامه گفت: با شرایط کنونی کشاورزی به صورت سنتی جوابگو نیست و باید این امر به صورت علمی و برنامه ریزی شده، مدیریت شود.
 
حسین نوابی مسئول اداره فنی و زیربنایی جهاد کشاورزی شهرستان گفت: تاکنون 510 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان یزد به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده و 80 درصد این اراضی قابلیت تجهیز به این سیستم را دارند. در حال حاضر 1000 هکتار از اراضی جهت اجرا این سیستم ها شناسایی و در حال تکمیل پرونده هستند.
 
وی افزود: در سه ماهه اول سال جاری 360 هکتار سیستم نوین آبیاری اجرا شده که انشاالله تا آخر سال 500 هکتار از اراضی به این سیستم مجهز می شوند، با اجرای این سیستم راندمان انتقال آب در مزارع باهر مسافتی و در هر شرایط آب و هوایی تا 95 درصد افزایش می یابد.
 
 
 
منبع:سازمان جهادکشاورزی
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0660 sec