شناسه خبر: 11232 منتشر شده در مورخ: 1397/04/30 ساعت: 10:11 گروه: آب و کشاورزی
هوشمندسازی ۱۰۰۰چاه کشاورزی در یزد

هوشمندسازی ۱۰۰۰چاه کشاورزی در یزد

هوشمندسازی چاه‌های آب در استان یزد در راستای کنترل مصرف وصرفه جویی از آب موجود اعلام شد.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمعاون امور عمرانی استاندار یزد با بیان اینکه تا سال۱۴۰۰ باید ۴۲۶میلیون مترمکعب برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی استان کاهش یابد گفت: تا پایان سال ۱۰۰۰چاه کشاورزی یزد به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند.

محسن صادقیان افزود: بحث آلاینده‌ها و پسماندهای تهدید کننده منابع آب زیرزمینی یک مسئله جدی است که نیاز به فعالیت مستمر و جدی همه دستگاه‌های استان دارد.
وی اشاره کرد:دستگاه‌های ذیربط به این زمینه ورود پیدا کرده و با تشکیل و برگزاری جلسات متعدد و بازدیدهای محلی بحث آلاینده‌ها و پسماندهای تهدید کننده منابع آب زیرزمینی را کنترل و با متخلفین برخورد جدی داشته باشند.
صادقیان خواستار مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی استان شد و گفت: برای سازمان جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب شهری در مورد مدیریت مصرف آب کشاورزی هدف گذاری کردیم که بر اساس این هدف گذری طبق یک زمان مشخص به اهداف خود برسیم.
وی با اشاره به  اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان یزد موظف است تا سال1400، 426میلیون مترمکعب برداشت آب از سفره‌های آب زیرزمینی را کاهش دهد ادامه داد: همچنین 1600چاه استان یزد را باید به کنتور هوشمند مجهز و تا پایان امسال باید 1000چاه به این کنتور مجهز شوند تا بتوانیم منابع مصرفی آب در بخش کشاورزی و چاه‌ها را کنترل کنیم.
معاون امور عمرانی استاندار یزد با اشاره به اینکه شرکت آب منطقه‌ای استان باید نسبت به واحدهای آلاینده‌ای که در محدوده آب شرب قرار دارند و در حال راه اندازی هستند نظارت دقیق و درست داشته باشد گفت:شرکت آب منطقه‌ای استان هرگونه واحد آلاینده‌ای که در محدوده آب شرب قرار داشته و یا قرار است احداث شود شرکت آب منطقه‌ای به ما اعلام کند تا در جلسات مربوطه نسبت به جلوگیری از فعالیت و یا واگذاری واحد آلاینده جدید در آن محدوده تصمیم گیری صورت گیرد.
 
 
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0506 sec