شناسه خبر: 11156 منتشر شده در مورخ: 1397/03/07 ساعت: 08:55 گروه: آب و توسعه
طرح تحویل حجمی آب کشاورزی در مهریز

طرح تحویل حجمی آب کشاورزی در مهریز

مدیر عامل آب منطقه ای یزدگفت :طرح تحویل حجمی آب کشاورزی دشت های ارنان-دهج و بهادران مهریز اجرا می شود.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد در مهریز از اجرای طرح تحویل حجمی آب کشاورزی در دشتهای ارنان- دهج و بهادران این شهرستان خبر داد.

محمدمهدی جوادیان زاده وضعیت بارندگی های استان را  همچنان نگران کننده دانست و افزود: سفره های آب زیرزمینی علی رغم محدودیت منابع آبی و بحران حاکم بر آن متأسفانه  با افزایش مصرف و بهره برداری روبرو بوده است.
وی ادامه داد: اکنون باید آب موجود را حفظ   و همه باید در مدیرت مصرف همکاری کنند.
جوادیان زاده با اشاره به طرح صد درصدی مدیریت مصرف آب استان خاطر نشان کرد: بنابر موافقت کارگروه سازگاری با کم آبی استان، با کاهش 50 درصدی مصرف در بخش کشاورزی در چارچوب آب قابل برنامه ریزی در این بخش، 30 درصد کاهش مصرف در بخش صنعت و معدن با بازچرخانی آب و 20 درصد کاهش مصرف در بخش شرب و بهداشت با ترویج استفاده از لوازم کاهنده می توان به صددر صد مدیریت مصرف دست یافت.
رئیس اداره منابع آب حوزه مرکزی شرکت آب منطقه ای یزد با اشاره به تعداد 907 منبع آبی در شهرستان مهریز خاطرنشان کرد: 581 چاه عمیق و نیمه عمیق در سه دشت تحت پوشش شهرستان مهریز یعنی دشتهای یزد-اردکان، بهادران و ارنان-دهج به همراه 326 رشته قنات موجود در حال استحصال منابع آب زیرزمینی است.
محمدحسین باقری افزود: دشت یزد-اردکان که حدود 25 درصد آن در شهرستان مهریز واقع است با افت سالانه 95 میلیون مترمکعب و کسری تجمعی 4 میلیارد مترمکعب، بحرانی ترین دشت استان است و متاسفانه دومین دشت بحرانی استان، دشت بهادران مهریز نیز با متوسط شوری 13000 میکرومهوس و افت سالانه 68 سانتیمتر نیزجزءدشتهای ممنوعه بحرانی استان بوده و نیازمند عزم جدی مسئولان و مردم در حفظ و حراست از منابع آبی موجود است.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 1/6986 sec