شناسه خبر: 11128 منتشر شده در مورخ: 1397/02/24 ساعت: 08:15 گروه: آب و خشکسالی
نیمی از تولیدات کشاورزی یزد کم آبخواه هستند
رئیس جهادکشاورزی یزد:

نیمی از تولیدات کشاورزی یزد کم آبخواه هستند

رئیس جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به وضعیت آبی استان یزد گفت: نیمی از تولیدات کشاورزی یزد کم آبخواه هستند.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیسیدجمال سجادی پور با اشاره به رویکرد کشت محصولات کم آبخواه در استان اظهار داشت: شرایط آبی استان یزد به گونه ای است که ضرورت دارد تا محصولات کم آبخواه کشت شود از این رو کشاورزان یزدی نیز به سمت محصولات کم آبخواهی مانند زعفران، گیاهان دارویی و ترویج کشت به یا کشت های متراکم گلخانه ای می روند.

 
وی با بیان اینکه کشت باغی نسبت به کشت زراعی توجیه اقتصادی بیشتری دارد ادامه داد: مزیت اقتصادی ایجاب می کند که کشاورز به فکر درآمد خود باشد و کشت را به نحوی انجام دهد که با کمترین درصد آبیاری بیشترین محصول را برداشت کند.
 
رئیس جهاد کشاورزی یزد با تاکید بر اینکه برنامه های متنوعی برای کاهش مصرف آب در سطح کشاورزی استان دنبال می شود عنوان کرد: کشت کم آبخواه در تمام شهرستان های استان به خصوص شهرستان های خاتم و ابرکوه که بخش عمده ای از تولیدات کشاورزی را به خود اختصاص داده اند به صورت جدی درحال انجام است.
 
وی با بیان اینکه نیمی از تولیدات کشاورزی استان از محصولات کم آبخواه هستند اظهار داشت: این میزان تولید نیز کمتر از 5 درصد آب بخش کشاورزی را استفاده می کند و شهرستان هایی ماننده بافق، اردکان، مهریز، خاتم به دلیل شوری آب کشاورزی به کشت پسته روی آورده اند.
 
سجادی پور مزیت پسته در برابر سایر محصولات باغی را کم آبخواه و مقاومت بالای این محصول در برابر شوری آب برشمرد و تصریح کرد: پسته آب زیادی را مصرف نکرده و از نظر اقتصادی نیز توجیه پذیری دارد.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
 
 
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0510 sec