شناسه خبر: 11126 منتشر شده در مورخ: 1397/02/21 ساعت: 10:00 گروه: آب و خشکسالی
برای کشت محصول کم آبخواه در یزد وام پرداخت می شود

برای کشت محصول کم آبخواه در یزد وام پرداخت می شود

رئیس روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: برای بهره وری بیشتر از آب در بخش کشاورزی به هر میزان متقاضی برای کشت و توسعه محصولات کم آبخواه بویژه محصولات گلخانه ای وجود داشته باشد ، وام بلند مدت با بهره کم پرداخت می شود.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمحمدرضا عابدی در حاشیه همایش کارشناسان بخش کشاورزی شهرستان ابرکوه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پارسال 2هزار و 960 هکتار از باغ ها و اراضی استان به سیستم آبیاری نوین تجهیز شد، افزود: دولت برای اجرای این طرح 440 میلیارد ریال به صورت بلاعوض به کشاورزان کمک کرد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری در بخش آب و خاک استان اظهار کرد: امسال با پرداخت 930میلیارد ریال تسهیلات و کمک بلاعوض ، 13هزار و 177 هکتار از اراضی استان یزد به سیستم آبیاری نوین تجهیز خواهد شد .
وی با بیان اینکه استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی مهمترین اصل برای سازمان است اظهار کرد: امسال با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و صندوق توسعه ملی برای یکهزار و 600 نفر در بخش های مختلف کشاورزی فرصت شغلی ایجاد می شود.
وی افزود: این تعداد اشتغال از طریق سرمایه گذاری در بخش های زراعت ، باغبانی ، دامپروری ، صنایع تبدیلی و تکمیلی ایجاد می شود.
وی ادامه داد: در بخش ماشین آلات، مکانیزاسیون نیز 263 میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان پرداخت می شود.
اراضی قابل کشاورزی استان یزد 158هزار هکتار است که به علت کمبود آب و خشکسالی 118هزار هکتار آن به کشت محصولات کشاورزی اختصاص دارد.
 
منبع:قطره
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0488 sec