شناسه خبر: 11077 منتشر شده در مورخ: 1397/02/04 ساعت: 11:12 گروه: آب و محیط زیست
نقش رسانه ها در مدیریت مصرف آب مهم و اثرگذار است
معاون استاندار یزد:

نقش رسانه ها در مدیریت مصرف آب مهم و اثرگذار است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با تاکید بر لزوم توجه بیش از پیش به موضوع صرفه جویی و مدیریت مصرف آب در برهه کنونی گفت: رسانه ها نقش اثرگذاری در تحقق این مهم دارند.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمحمدعلی طالبی روز دوشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان یزد با تاکید بر نقش رسانه ها در شکل دهی افکار عمومی جامعه افزود: با توجه به کاهش بارندگی ها و مشکلات موجود برای تامین آب شرب استان، اهمیت فعالیت های رسانه ای برای آموزش و ترغیب مردم به صرفه جویی در مصرف آب دوچندان شده است.

وی با ابراز خرسندی از توجه شهرداری ها به موضوع صرفه جویی در مصرف آب و استفاده نکردن از آب شرب برای آبیاری فضای سبز ادامه داد: علاوه بر مردم، همه نهادها و دستگاه های استان باید به موضوع صرفه جویی در مصرف آب توجه جدی داشته باشند. 
معاون استاندار یزد اظهار امیدواری کرد: نشست های شورای اطلاع رسانی استان با پیگیری های روابط عمومی استانداری به صورت مستمر برگزار شود.
طالبی همچنین با یادآوری اهمیت ثبت جهانی بافت تاریخی یزد درسازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در تیرماه 1396، از برگزاری نشست شورای اطلاع رسانی استان با این موضوع استقبال کرد. 
نشست شورای اطلاع رسانی استان یزد از حدود 9 ماه پیش برگزار نشده بود.
در این نشست هر یک از اعضای شورای اطلاع رسانی استان دیدگاه ها و راهکارهای خود را در خصوص مدیریت مصرف آب و نحوه فعالیتهای رسانه ای برای تحقق این مهم ارایه کردند.
تخریب چند باره حوضچه و خطوط برق رسانی خط انتقالی آب به یزد در منطقه شرق اصفهان در یک هفته اخیر، تامین آب شرب خشک ترین استان کشور را با مخاطره جدی مواجه کرده است. 
آب انتقالی به یزد که از ارتفاعات کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری تامین می شود، فقط به شرب مردم استان یزد اختصاص می یابد. 
با توجه به عرصه های بیابانی، محدودیت منابع آب شیرین و افزایش جمعیت، آب موجود در استان یزد تنها 40 درصد نیاز مردم این استان را پاسخ می دهد و بقیه آب شرب شهروندان باید از خارج از این استان تامین شود. 
طرح تامین آب استان یزد هم اکنون از منابع مختلف از جمله خلیج فارس و دریای عمان در دست بررسی و مطالعه است.
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0502 sec