شناسه خبر: 11020 منتشر شده در مورخ: 1397/01/16 ساعت: 20:41 گروه: آب و خشکسالی
خشکسالی‌های اخیر سبب ممنوعیت برخی از کشت‌ها در استان یزد می‌شود

خشکسالی‌های اخیر سبب ممنوعیت برخی از کشت‌ها در استان یزد می‌شود

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: خشکسالی‌های اخیر شاید سبب ممنوعیت برخی از کشت‌ها در استان یزد شود.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیسید ابوالفضل موسوی بیوکی در نخستین جلسه شورای اداری استان یزد در سال جدید با اشاره به انتخاب هوشمندانه شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب در سال 97 برای کشور اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال مستقیماً نوک شعار و مهمترین مسئله که در برگیرنده مسائل زیادی است را انتخاب کردند.

 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در زمان اعلام شعار سال تحقق این شعار را از مردم خواستند و آن در عزم و اراده مردم دیدند گفت: ایشان تأکید داشتند که در تحقق این شعار جریانات با یکدیگر فعالیت کنند و تمام خطوط برای خدمت به مردم با هم تلاش کنند.
 
وی تصریح کرد: سال 97 سالی است که دارای برنامه هستیم و بسیاری از آئین نامه‌های اجرایی برنامه ششم ابلاغ شده و مدیران باید نسبت به آن مسلط شده باشند.
 
موسوی بیوکی با اشاره به اینکه تنها نکته‌ای که نتوانستیم سال قبل به تحقق برسیم برنامه آمایش استان یزد است اضافه کرد: امیدواریم که این برنامه پیگیری شود تا بتوانیم در یک مسیر حرکت کنیم.
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نماینده‌های مردم و مدیران اجرایی استان‌ها در انجام فعالیت‌ها باید هماهنگ باشند تصریح کرد: اگر این هماهنگی نباشد فعالیت‌ها همسو و شکوفا نمی‌شود ولی اگر هماهنگ باشند نفعش را مردم و مدیران اجرایی می‌برند.
 
وی مهمترین مسئله استان یزد را آب عنوان کرد و گفت: جلسات مرتبط هفتگی در این ارتباط تشکیل می‌شود اما باید دانست که حجم ذخیره آب پشت سدها در 50 سال اخیر به کمترین میزان خود رسیده و مردم استان یزد در این سال‌های کم آبی باید مدیریت خوب خود را خوبی نشان دهند.
 
موسوی بیوکی تصریح کرد: می‌توان گفت که حجم آب پشت سد زاینده رود شاید زیر 30 درصد باشد و مردم فهیم یزد باید بدانند که با سال خشکسالی روبه رو هستیم و آن‌ها که توانسته‌اند که پایداری را با همه شرایط برقرار کنند، در سال‌های 97 تا 99 نیز می‌توانند این مدیریت پایدار را برقرار کنند و با این مشکل سنگین روبه رو شوند.
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی افزود: از چند روز آینده با توجه به گرمای استان، استفاده از کولرهای آبی که مصرف آب بسیاری زیادی هم دارد شروع می‌شود که در این ارتباط نیاز فعالیت بخش‌های مختلف مثل پارک علم و فناوری برای ساخت دستگاه بومی در استفاده از کولر، شهرداری‌ها در تأمین آب و غیره در استان یزد برای مبارزه با بی آبی هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه با توجه به خشکسالی‌های اخیر شاید مجبور شویم برخی از کشت‌ها را در استان یزد ممنوع کنیم گفت: زمان اعلام آن در دستان استاندار است و همت  عمومی را می‌طلبد که این مشکلات را حل کنیم.
 
موسوی بیوکی در پایان به حفظ برندهای مطرح استان یزد در سطح کشور و حتی جهان تأکید کرد و افزود: بسیاری از مردم ایران زمانی که نام برخی از اجناس برده می‌شود که تولید یزد است خیالشان برای خرید آن جنس آسوده می‌شود پس با این تفاسیر ما در استان باید به نحوی عمل کنیم که این برندها به خوبی حفظ شوند.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
آرشیو
Page Generated in 0/0458 sec