شناسه خبر: 11008 منتشر شده در مورخ: 1396/12/29 ساعت: 12:45 گروه: آب و محیط زیست
دیدار مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با امام جمعه مهریز

دیدار مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با امام جمعه مهریز

محمد مهدی جوادیان زاده با حجت الاسلام والمسلمین محی الدینی امام جمعه مهریز دیدار و گفتگو نمود.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبیمدیر عامل شرکت آب منطقه ای یزد  با اشاره به وضعیت منابع آب استان اظهارکرد:  به دلیل  دست اندازی  بشر تعادل طبیعت به هم خورده است .

 
 وی با بیان این مطلب که کارگروه سازگاری با کم آبی  با ریاست وزیر نیرو تشکیل می شود بیان گفت: با تغییر اقلیم و کم آبی باید تدبیری اندیشه شود  و در این کار گروه راه های سازگاری با کم آبی و مدیریت مصرف  مورد بررسی قرار میگیرد .
 
جوادیان زاده تأکید کرد : باید آنچه را از گذشتگان آموخته ایم مورد استفاده قراردهیم و باید در  مدیریت مصرف و سبک مصرف بازنگری داشته باشیم .
 
 وی معضلات موجود مصرف آب در بخش کشاورزی و صنعت را یادآور شد و افزود: 85 درصد از منابع آب زیرزمینی در بخش کشاورزی مصرف می شود که راندمان آن 30 تا 40 درصد می باشد  و دربخش صنعت هم از آب به درستی استفاده نمی شود چراکه باز چرخانی صورت نمی گیرد  و در بعضی  از موارد به حفر چاه غیر مجاز و برداشت های غیر مجاز اقدام می نمایند واین نگران کننده است.
 
 جوادیان زاده  گفت:  براساس تفاهم نامه مابین شرکت آب منطقه ای یزد و سازمان تبلیغات اسلامی استان ،  ائمه جمعه و جماعات جهت فرهنگ سازی مصرف بهینه آب مردم را آگاه نمایند و باتوجه به همین امر و برای مشخص بودن مسیر، کتابچه ای  با محتوای آب در نگاه احادیث ، روایات و داستانها تهیه  ودر اختیار این عزیزان قراربگیرد.
 
 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در پایان  این دیدار به تعرضات صورت گرفته به خط  اول انتقال آب به یزد اشاره نمود و تأکید کرد: قطره ای  از آب انتقالی  صرف کشاورزی در استان نمی شود و کمبود آب، کشاورزان استان را به سمت  کشت گلخانه ای برده است.
 
   در ادامه حجت الاسلام محی الدینی آب را مایه حیات  دانست و گفت : بحران شدید کم آبی در کشور و به خصوص در استان یزد وجود دارد و باید مردم  را  برای مصرف بهینه آب آگاه نمائیم و این  نیاز به فرهنگ سازی دارد.
 
 امام جمعه مهریز افزود :  باید اطلاعات کافی در مورد وضعیت منابع آب را در اختیار ما قرار دهید  تا مسائلی  که مردم مطرح می نمایند را با اطلاعات درست  پاسخ دهیم .
 
 در پایان  حجت الاسلام والمسلمین محی الدینی تأکید کرد :  آماده هرگونه همکاری با شرکت آب منطقه ای یزد هستیم  و این  وظیفه  دینی ، عقلی و شرعی ما می باشد چرا که اگر آب نباشد هیچ چیز دیگر هم  وجود ندارد.
 
منبع:شرکت سهامی آب منطقه ای یزد
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0490 sec