شناسه خبر: 10874 منتشر شده در مورخ: 1395/09/10 ساعت: 10:03 گروه: آب و محیط زیست
آموزش آب وارد کتاب‌های درسی شود

آموزش آب وارد کتاب‌های درسی شود

دبیر کنفرانس بین‌المللی آب و محیط زیست در هزاره جدید می‌گوید: آنچه به آن نیاز داریم،‌ آموزش آب از منظر زیست‌محیطی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.
google-buzz twitter digg facebook linkedin

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزد بی آبی دبیر کنفرانس بین‌المللی آب و محیط زیست در هزاره جدید می‌گوید: آنچه به آن نیاز داریم،‌ آموزش آب از منظر زیست‌محیطی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.

دکتر معصومه ملک، درباره این کنفرانس به خبرآنلاین می‌گوید: این همایش قرار است از 13 تا 15 آذرماه با حضور متخصصانی از آمریکا، آلمان، هلند، قبرس، افغانستان، نیجریه و ایران در دانشگاه تهران برگزار شود. در این کنفرانس 50 مقاله دریافتی در میزگردها و کارگاه‌های مختلف ارائه می‌شود که امیدواریم بتواند در بهبود وضعیت آب و محیط زیست تاثیرگذار باشد.

دکتر ملک با بیان این که از سال 2012 تا 2015 پردیس علوم دانشگاه تهران پروژه‌ای با حمایت DAAD آلمان و چند دانشگاه دیگر از ایران و کشورهایی مانند مصر و اندونزی داشته، گفت: این پروژه‌ها درباره مدیریت آب و توسعه پایدار از منظر فرهنگی و اجتماعی بوده که درس مشترکی هم در رشته کارشناسی ارشد و دکتری درباره مدیریت منابع آب به همراه داشت و این درس در دانشگاه تهران ارائه شد که موفقیت آمیز هم بود و در پی آن قرار شد همایشی در این زمینه داشته باشیم.

دبیر کنفرانس بین‌المللی آب و محیط زیست در هزاره جدید با اشاره به این که حل مشکلات آب نیازمند تعامل و همکاری دانشگاه‌ها، صنایع، مسئولان و مردم است، تاکید کرد: خوشحالیم که نهادهای بین المللی تقبل کردند که از این همایش حمایت کنند و این همایش جزو کنفرانس‌هایی است که می‌توان گفت همه پردیس‌های ایران در آن دخیل هستند و تاکنون 30 جلسه اجرایی در پردیس علوم در این رابطه برگزار شده است.

وی در پاسخ به این که چقدر امید است با برگزاری چنین همایش‌هایی، اوضاع بحرانی آب در ایران و کشورهای همسایه بهتر شود، گفت: ما معتقدیم اگر به بحث آموزش درباره آب پرداخته شود بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود. آنچه الان نیاز داریم این است که مردم و مسئولان درباره نحوه مصرف آب در زمینه‌های مختلف آگاه باشند و حتی لازم داریم آموزش آب را در مدارس و کتب درسی داشته باشیم و صداوسیما و رسانه‌ها هم باید نقش موثری در این زمینه ایفا کنند. در این جلسه حتی کارشناسانی از وزارت نیرو هم هستند که همفکری بین متخصصین و بحث و بررسی با حضور آنها می‌تواند به راهکارهایی مفید درباره آموزش آب منجر شود.

به گفته دکتر ملک، دبیر کنفرانس بین‌المللی آب و محیط زیست در هزاره جدید، در این کنفرانس از دیدگاه‌های مختلف مسائل زیست محیطی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به موضوع آب نگاه شده و تمام این موارد در این نشست‌ها بررسی خواهد شد.

کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0547 sec